سقف ارزان

سقف ارزان

سقف ارزان سازه فضایی

سقف مقرون به صرفه

سقف ارزان یکی از مطلوب های کارفرمایان و سازندگان در عرصه صنعت ساختمان است. در شرایطی که مهار تورم و مدیریت هزینه های ساخت و ساز بسیار حائز اهمیت است، بدون شک طراحی، ساخت و نصب سقف ارزان و البته بهینه مورد توجه ویژه فعالان حوزه ساختمانی است.

پاسخ به پرسش اینکه چه سقفی ارزان یا مقرون به صرفه است؟ قاعدتا به مشخصات معماری، فنی و شرایط اقلیمی پروژه مرتبط است و از مهمترین ویژگی ها و مختصات فنی، دهانه یا همان عرض سقف یا بهتر گفته باشیم فاصله دهانه ستون ها است.

چنانچه سقف شما قرار است دهانه ای کمتر از هشت متر را بپوشاند، سقف تیرچه بلوک و کرومیت توجیه اقتصادی دارد اما برای دهانه بیشتر از اندازه مذکور نه تنها صرفه اقتصادی ندارد بلکه مقاوت آن هم زیر سوال می رود. بنابراین برای انتخاب سقفی استاندارد و ارزان که بتواند تمام نیازهای معماری، سازه ای، زیست محیطی، جغرافیایی و اقتصادی ما را تامین نماید پیشنهاد ما (اسپیس) سقف ارزان سازه فضایی است. سازه فضایی برای دهانه های بزرگ با رعایت تمام موارد فوق ارزان ترین سقف محسوب می شود. به هر میزان دهانه سازه بزرگتر می شود و ستون های میانی حذف می شوند، سایر سازه های مطرح در بازار، حذف می شوند و فقط و فقط سقف سازه های فضاکار یکه تازی می نماید.

مگر می شود در جستجوی سقف ارزان بود اما ایمنی و مقاومت و استحکام آن مورد توجه نباشد؟ سازه فضایی علاوه بر قیمت مقرون به صرفه خود از پایداری و تحمل بالایی در برابر بارهای وارده برخوردار است.

سقف خرپای فضایی به دلیل آنکه به صورت پیش ساخته است از سرعت حمل و نصب بالایی برخوردار بوده که همین مهم سبب کاهش زمان اجرا و نیز ساخت و ساز ارزان می شود.

امروزه که هزینه انرژی بسیار گران است، استفاده از پوشانه مناسب برای سقف فضایی و یا بهره گیری از سقف کاذب سبب کاهش هزینه های سرمایش و گرمایش و در نتیجه جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش مصرف انرژی می شود و همین یک نکته به تنهایی از مزیت های غیر قابل چشم پوشی شبکه سازه های فضایی است.

 زیبایی و فرم پذیری بی محدودیت اسپیس فریم ها خاصیتی منحصر بفرد به این سقف های مدرن، نوین و ماندگار می دهد و این در حالتی است که دارای هزینه نگهداری و تعمیرات بسیار پایینی در مقایسه با سایر سقف ها است.

قابلیت دمونتاژ و انتقال اسپیس ها بخودی خود دارای ارزش اقتصادی بالایی است که سایر سقف ها از آن بهره ای ندارند و این ویژگی در کنار سبک بودن ساختار فضایی سبب کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی همچون زلزله می شود.

به دیگر سخن اساسا مقایسه قیمتی سقف فضاکار با سایر سقف های موجود در بازار اشتباه است، چرا که هیچ رقیبی با تمام شاخصه های نوشته شده برای آن وجود ندارد.

معماران که عاشق خلق بناهایی خاص و متفاوت هستند، به نیکی از انعطاف‌پذیری در طراحی این سقف ها بهره میگیرند و از تنوع ایجاد فضاهای سازه های فضایی خشنود می شوند.

اگر تمایل دارید برای طراحی، ساخت و نصب سقف پروژه خود از برترین انتخاب برخوردار باشید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر تصمیمی از مشاوره رایگان فنی – اقتصادی تیم اسپیس استفاده فرمایید.

هم اکنون می توانید با کارشناسان خود در تماس باشید.

با تشکر از همراهی شما

بخش فروش سازه فضایی

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۷

۰۲۱-۶۶۷۳۵۶۱۵

۰۲۱-۶۶۷۳۵۲۰۶

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *