تولید گوی سازه فضایی

تولید گوی سازه فضایی یا پیونده، یکی از مهمترین خطوط تولید اسپیس است. ساخت قطعه گوی در سازه های فضاکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پیونده سازه فضاکار دارای اتصال فیزیکی بوده که به منظور ایجاد پایداری و ارتباط بین اعضای سه بعدی به کار می رود.

خط تولید گوی سازه فضایی اسپیس متشکل از چندین دستگاه تراش و دستگاه سوراخکاری است. مواد اولیه این خطوط از کره های توپری که به روش فورجینگ گرم ساخته شده و توسط بخش پشتیبانی و بازرگانی اسپیس تهیه و تامین شده است، در اختیار مدیران خط قرار می گیرد.

خط تولید گوی سازه فضایی نیاز به گوی هایی کره ای و توپر داشته که از فولاد ریخته شده ساخته شده باشند. از گوی توپر (Mero) برای اتصال اعضای مجاور بصورت سوراخ کاری شده و با حفره های دنده دار در زوایای مناسب و برای سطوح باربر استفاده می شود. بنابراین همانگونه که ملاحظه فرمودید نقشه های شاپ سازه فضایی از اهمیت ویژه ای در ساخت این قطعات برخوردارند.

به عبارت دیگر زوایای سوراخکاری گوی سازه فضایی، مهمترین بخش از فرایند تولید سازه های فضایی سه لایه را تشکیل می دهند. بی شک کوچکترین بی دقتی در تهیه نقشه های ساخت گوی یا انجام سوراخکاری و زاویه زنی در فرایند تولید اتصال پیونده سازه های سه لایه، به معنای بروز مشکل جدی در ساخت خرپای سه بعدی است. از همین روی واحد کنترل کیفیت دفتر فنی اسپیس در دو موضع مختلف اقدام به کنرل و بررسی نقشه ای اسخراج شده از دفترچه محاسبات سازه های فضایی و تطبیق با نقشه های شاپ نموده و نیز در حین روند عملیات ساخت و تولید گوی سازه فضاکار نسبت به پایش و رصد آن همت می گمارد.

اتصال هر المان سازه فضایی یا همان عضو اغلب با یک پیچ، فقط در محور وسط بر قرار می شود. در برخی خرپاهای فضایی انتهای اعضا به سوی ارتباط مستقیم با گره ها می آید. در واقع گوی ها خود و اعضای مربوطه شان را در یک موقعیت ثابت نگه می دارند و باعث ایجاد تعادل بین نیروهای اعضا می شوند. شایان ذکر است گوی ها به روش کوبن کاری (فورجینگ) و از فولاد CK45 تولید می شوند.

مجموعه اسپیس افتخار دارد در راستای تهیه و تامین قطعات سازه فضایی در خدمت شما کارفرمایان گرامی باشد. چنانچه تمایل به سفارش گوی توپر سازه فضاکار دارید، لطفا هم اکنون با ما تماس بگیرید.۷۷۴۸۲۷۰۱