انواع سازه فضایی عراق

انواع سازه فضایی

انواع سازه های فضایی

انواع سازه فضایی اجرا شده توسط اسپیس (شهلایی) در عراق خاصه اقلیم کردستان در شهر کرکوک عراق

انواع سازه فضایی

انواع سازه فضایی اسپیس را می توان از چند منظر مورد بررسی قرارداد. انواع سازه فضایی بر اساس فرم شناسی یا همان معماری سازه در نخستین مرحله مورد توجه کارفرماین و مهندسین است. انواع سازه فضایی در این حالت به دلیل خواستگاه متفاوت کارفرمایان و مهندسان معماری مسیر خاصی را طی می کند.

انواع سازه فضایی در حالت مذکور به دو برتری هزینه ای و زیبایی شناسی تقسیم می شود. به عبارتی دیگر اغلب کارفرمایان و پیمانکاران صنعت ساختمان تمایل به سازه ارزان قیمت برای سقف پروژه خویش دارند و این در حالی است که اکثر مهندسان معمار فرم و معماری خاص و زیبا برایشان مطلوبیت دارد. این تفاوت نقطه مناسب از نگاه کارفرما و نقطه مطلوب از دید مهندس طراح سازه فضایی، ایشان را به نقطه اشتراکی انواع سازه فضایی به ترتیب معماری زیر رهنمون می شود:

انواع سازه فضایی بر اساس فرم های سازه فضایی قوسی یا چلیک، سازه فضایی شیبدار یک یا دو طرفه، سازه فضایی تخت، سازه فضایی گنبدی یا نیم کره، سازه فضایی هرمی، سازه فضایی ارشمیدسی، سازه فضایی افلاطونی، سازه فضایی ترکیبی یا فرم آزاد، سازه فضایی دیسکی و سازه فضایی خاص سینوسی.

انواع سازه فضایی در دومین بخش بندی می تواند از نظر متریال یا جنس مصالح مصرفی در ساخت انواع سازه فضایی مورد سنجش قرار بگیرد. انواع سازه فضایی از نظر مصالح به سه دسته ذیل تقسم می شود:

الف) سازه فضایی چوبی   ب) سازه فضایی آلمینیومی    ج) سازه فضایی فولادی / پولادی

انواع سازه فضایی در سومین دسته بندی با رویکرد ساختاری مورد ملاحظه واقع می شود. انواع سازه فضایی در چنین صورتی بر حسب لایه های تشکیل دهنده شبکه سقف خرپای فضایی بوده و شامل موارد: سازه فضایی تک، سازه فضایی دو لایه یا سازه فضایی سه لایه می شوند.

انواع سازه فضایی بر حسب ساختار تعریف مختص به خود را دارند که در زیر به آن ها می پردازیم:

 1. سازه فضایی تک لایه به اسپیس فریمی اطلاق می شود که امتداد بارهای وارده و شبکه سازه فضایی در یک صفحه واقع نشده اند و بعضا به قاب فضایی تک لایه مسطح نیز مشهوراند.
 2. سازه فضایی دولایه دیگر نوع سازه های فضایی است که از کنار هم واقع شدن دو شبکه ساختار سقف سه بعدی یا همان سازه فضایی بوجود آمده اند و البته شرط تمییز دادن آن ها وجود اجزا یا المان های سازه فضایی در وسط این دو صفحه است.
 3. سازه فضایی سه لایه یا چند لایه آخرین دسته از انواع سازه فضایی از نظر ساختاری است. سازه فضایی سه لایه همان سازه های فضایی معمول و عرفی هستند که در اکثر پروژه های ساختمانی به وفور قابل مشاهده اند. سازه های فضایی سه لایه یا چند سطحی از سطوح فوقانی، میانی و زیرین تشکیل شده و بر اساس سه محور اصلی مختصات به یکدیگر متصل شده اند.

انواع سازه فضایی با رویکرد تقسیم بندی بر مبنای نوع اتصال ها (joints)  یا همان پیونده آخرین دسته از انواع چهارگانه سازه های فضایی اسپیس هستند. اگر بخواهیم خیلی سریع و کوتاه فقط انواع اتصال های سازه فضایی را برشمریم، می بایست بصورت تیتر وار موارد ذیل را نام ببریم:

الف) سازه فضایی با گره های کروی یا همان سیستم اتصال مرو(MERO) – KK  که از کره فولادی با جنس CK45   تشکیل یافته و سبب پیوند المان ها (اعضوها) به یکدیگر شده و به آن پیونده (گوی) نیز می گویند.

ب) پیونده های تک پیچ و مهره ای به نام کاتروس (CATRUSS) اتصال سیستم کاتروس یکی از دیگر انواع سازه فضایی بوده شامل پیچ و مهره است.

ج) اتصال های منشوری یا هرمی از دیگر انواع پیونده های سازه فضایی اند که اتصال سیستم یونی بت

 (UNIBAT) با قاب های صلب مدول های استاندارد،  سیستم یونی بت را در لایه فوقانی و میانی تشکیل می دهد و در کناره ها توسط پیچ به یکدیگر متصل می شوند.

د) ورقه ها یا صفحه ها نیز نوع دیگر اتصال های سازه های فضایی هستند که به مودا اسپن – هلند MODASPAN معروفند.

 ه) اتصالی که در آن از گرهاستفاده نشده باشد نوع پنجم اتصال های سازه های فضایی بوده که بدون گره هم به آن ها اطلاق می شود و اغلب در بازار به اوکتت تراس OCTET TRUSSمشهورند.  

و) اتصال استوانه ای سازه فضایی یکی از دیگر انواع اتصال های سازه های فضایی است.

 ز) اما آخرین اتصال سازه فضایی از لحاظ تنوع، اتصال سیستم تریودتیک (Triodetic) است. اتصال تریودتیک عملا قطعه های آلومینیومی تشکیل می شود که در طول زمان کم کم اجزای فولادی هم شامل این اتصال شد.

 اسپیس به شما همراه گرامی پیشنهاد می کند؛ چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع سازه فضایی هستید، با بخش تحقیق و توسعه سازه فضایی اسپیس تماس حاصل نمایید.

با تشکر از همراهی شما

واحد تحقیق و توسعه

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۷

۰۲۱-۶۶۷۳۵۶۱۵

۰۲۱-۶۶۷۳۵۲۰۶

 

 

قیمت خرپای فضاکار

قیمت خرپای فضایی

قیمت خرپای فضاکار

قیمت خرپای فضایی هایپر سنتر خزر شهسوار

قیمت خرپای فضایی

قیمت خرپای فضایی همواره یکی از پرسش های اولیه مشتریان اسپیس است. نیک پیداست قیمت خرپافضایی به عوامل متعدد و متنوعی بستگی دارد. برای تعیین قیمت خرپای فضایی پیشنهاد می کنیم نخست حدبهینه طراحی خرپای فضایی خود را متناسب با نیاز سنجی سقف خرپای فضایی مشخص نموده و سپس آیتم هزینه ساخت خرپای فضایی را مورد بررسی قرار دهید.

قیمت خرپای فضایی به همراه هزینه ستون و بادبندها در کنار هزینه فونداسیون بصورت سرجمع در مقایسه با قیمت سوله فلزی معمولی به مراتب ارزان تر و مقرون به صرفه تر است، البته شبکه خرپای فضایی نیز به تنهایی در مقایسه با قیمت سوله فلزی کمتر بوده و اسپیس انتخاب نخست مشتریان است.

قیمت خرپای فضایی در صورت طراحی در حالت اپتیمم خود در مقایسه با قیمت سوله صنعتی یا خرپاسوله و خرپا فلزی به مراتب از هزینه ساخت پایین تری برخوردار است. بدیهی است قیمت خرپای فضاکار بر اساس عرض سازه، طول و ارتفاع سقف خرپا متغیر بوده و علاوه بر آن مکان جغرافیایی احداث خرپای سه بعدی از منظر میزان نزولات جوی (برف و باران)، سرعت باد منطقه و ضریب زلزله ناحیه مورد نظر (مطابق آیین نامه های بارگذاری سازه) نیز بر هزینه ساخت خرپای فضایی تاثیر می گذارد، لذا چنانچه کارفرمایان محترم یا معماران گرامی برای پروژه سازه های خرپای فضاکار نیاز به برآورد مقدماتی هستند، پیشنهاد می کنیم ابتدا متغیرهای ذیل را تبیین نموده و سپس نسبت به اخذ استعلام قیمت اسپس اقدام فرمایند.

قیمت خرپای فضاکار و علل موثر بر برآورد هزینه ساخت خرپافضایی:

الف. عرض (دهانه)، طول و ارتفاع خرپای سوله به همراه میزان ضخامت لایه خرپای فضاکار

ب. مکان (جغرافیا) و زمان احداث و بهره برداری سقف سوله فضایی

ج. فرم و معماری خرپای فلزی مانند: سقف هرمی یا گنبدی خرپای فضایی، سقف قوسی یا چلیک سوله فضایی، تخت یا شیبدار بودن سقف ساهزه های فضاکار

د. فاصله ستون ها در خرپای فضایی: فواصل ستون های جانبی و در صورت لزوم ستون های میانی سقف سازه فضایی

ه. تعیین و پیش بینی بار مرده خرپای سه بعدی اعم از تاسیسات الکتریکال و مکانیکال، جرثقیل سقفی و سیستم تهویه مطبوع و و و

و. تعیین کابری سقف فضاکار سه لایه برای پیش بینی کیفیت متریال مورد استفاده و کیفیت رنگ یا پوشش قطعات و اتصالات استاندارد مورد نظر (گالوانیزه یا داکرومات)

ز. انتخاب پوشانه مطلوب و مشخصات فنی مربوط به شاسی کشی و آب بندی پوشش خرپای فضایی

ح. مشخص نمودن نوع اتصال ها (گوی، پیچ ووو) و المان های شبکه سازه فضاکار (لوله سیاه جوشی درزدار یا مانسمان)  

ط. کیفیت نوع جوش (دستی یا مکانیزه) و نحوه اتصال گره ها در سوله فضاکار

ی. روش و متد مونتاژ و نصب خرپای فضایی بر روی نشیمنگاه سازه فضاکار

قیمت خرپای فضایی در مجموعه اسپیس با لحاظ نمودن و پیش بینی تمامی موارد مذکور با بهترین تکنیک های فنی مهندسی حاصل از سال ها تجربه و دانش بر اساس نیازسنجی خرپای فضاکار پروژه شما مشتری گرامی تهیه و تقدیم می شود.

لطفا در صورت نیاز به برآورد قیمت خرپای فضایی یا مشورت برای اتخاذ بهترین انتخاب با کارشناسان اسپیس هم اکنون تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما

بخش فروش سازه فضایی

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۷

۰۲۱-۶۶۷۳۵۶۱۵

۰۲۱-۶۶۷۳۵۲۰۶

تولید و فروش سازه های فضایی

تولید و فروش سازه فضایی

تولید و فروش سازه فضاکار در عراق

تولید و فروش سازه فضایی در ایران، تولید و فروش سازه فضایی در عراق

تولید و فروش سازه فضایی

تولید و فروش سازه فضایی در کشور عزیزمان در چند دهه اخیر محل توجه بیشتر معماران، پیمانکاران و کارفرمایان صنعت ساختمان قرار گرفته است.

تولید و فروش سازه فضایی با آگاهی بیش از پیش فعالان حوزه ساخت و ساز از مزایا و ویژگی های خاص سازه های فضایی با تقاضای نسبی خوبی مواجه است و لیکن پر واضح است در دوران رکود صنعت ساختمان، این بخش نیز دوران خوشی را سپری نمی کند.

تولید و فروش سازه فضایی اسپیس با توجه به درایت مدیران و همت کارکنان توانسته است دوران رکود این صنعت را مدیریت نموده و سهمی بسزا در تولید و فروش سازه های فضایی داشته باشد. تولید سازه فضایی و فروش سازه فضاکار در مجموعه اسپیس دارای مراحل مختلفی بوده که طراحی مقدماتی سازه فضاکار در کنار مدلینگ و بارگزاری اولیه خرپای فضایی از نخستین بخش های کاری محسوب می شود.

تولید و فروش سازه های فضایی اسپیس با پیش بینی توان تولید و تقاضای بازار، دارای ابعاد گوناگونی است. به عنوان نمونه در فصول مختلف سال و بر اساس کاربری های گوناگون، تقاضا برای تولید و فروش سازه سه بعدی نیز متغیر بوده و البته توان تولید سازه فضایی اسپیس نیز تابعی از این الزامات تقاضای بازار بوده و دفتر فنی مهندسی شرکت با هماهنگی سایر بخش های سازمان، همواره در بالاترین سطح آمادگی برای پذیرش طراحی سازه فضاکار، ساخت سازه فضایی و عملیات نصب آن است.

تولید و فروش سازه فضایی همیشه با پیش بینی بهینه بازار همراه بوده و همین مهم سبب شده بخش تدارکات و پشتیبانی اسپیس در تهیه و تامین متریال اولیه به هنگام عمل نماید و مشتریان سازه فضایی برای اجرای پروژه های سقف سازه فضاکار یا دیوارهای اسپیس فریم خود با کمترین اتلاف وقت مواجه شوند و همواره از تحویل به موقع سفارش های ساخت و فروش سازه های فضاکار اسپیس اعلام رضایت و خشنودی نمایند و این مهم برترین دارایی معنوی تیم اسپیس است.

تولید و فروش سازه فضایی در شرایط آب و هوایی گوناگون اگر با برنامه ریزی قبلی صورت نپذیرد می تواند نتایج مطلوبی ایجاد نکند اما چنانچه با بکار گیری تجربه و دانش کافی همراه باشد، در شرایط نامساعد جوی نیز قابل مدیریت بوده و سبب پرهیز از اتلاف وقت و به تبع آن هزینه کارفرما می شود و مجموعه اسپیس به لطف الهی و بر اساس تجربه های گرانقدر خویش، همواره در تلاش بوده در زمان بهینه و با هزینه مطلوب پروژه های سازه فضاکار را پس از طراحی، تولید و نصب نماید.

تولید و فروش سازه فضاکار اسپیس با استفاده از برترین مصالح استاندارد و با کیفیت جهانی عرضه شده و همین امر سبب شده در سنوات گذشته افتخار بیشترین صادرات سازه فضایی به کشور همسایه عراق را به خود اختصاص دهد. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تولید و فروش سازه فضایی در ایران و یا تولید و فروش سازه فضایی در عراق دارید، پیشنهاد می کنیم هم اکنون با بخش فروش سازه فضایی اسپیس تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما

بخش فروش سازه فضایی

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۷

۰۲۱-۶۶۷۳۵۶۱۵

۰۲۱-۶۶۷۳۵۲۰۶

 

نصاب سازه فضایی

نصاب سازه فضاکار

نصاب سازه های فضاکار

نصاب سازه فضاکار اسپیس، نصب سازه فضاکار اسپیس

نصاب سازه فضاکار

نصاب سازه فضاکار مجموعه اسپیس برای انجام عملیات نصب سقف سازه فضاکار بر اساس نقشه بافت و نصب اسپیس فریم و برنامه ریزی مدیر پروژه سازه فضاکار فعالیت می کنند.

نصاب سازه های فضاکار اسپیس بلافاصله پس از آن که نقشه مونتاژ سازه فضاکار توسط دفتر فنی اسپیس تهیه و تدوین شد و نقشه عملیات نصب سازه فضایی نیز آماده شد، سرپرست اکیپ بافت و نصب سازه اسپیس در نشستی با مدیر پروژه و سرپرست کارگاه سازه های فضایی اسپیس، نسبت به بررسی الزامات محل پروژه، شرایط جوی و جغرافیایی منطقه در زمان انجام عملیات مونتاژ و نصب اقدام می کنند.

نصاب سازه های فضاکار اسپیس پس از پیش بینی موارد بررسی شده در کمیسیون نصب، نسبت به تهیه تجهیزات و ملزومات استاندارد نوع تعیین شده نصب سازه سه بعدی اقدام نموده و بر اساس یکی از شیوه های تعیین شده برای عملیات مونتاژ و نصب سقف خرپای سه بعدی اکیپ نصب سازه فضاکار را تامین و تجهیز می کنند.

نصاب سازه فضاکار اسپیس نخست بر اساس لیست قطعات سقف سازه های فضایی، متریال سقف سازه فضاکار موجود در سایت را مورد بررسی و تطبیق قرار می دهد و پس از اطمینان از صحت کلیت مصالح موجود در کارگاه نصب، اقدام به تفکیک و وارسی دقیق اجزا سقف خرپای فضایی با نقشه های کدینگ مونتاژ سقف فضاکار می نماید.

نصاب سازه فضاکار اسپیس پس از اطمینان از تطبیق قطعات سقفف سازه های فضایی با نقشه های بافت، بر اساس یکی از روش های از پیش تعیین شده در کمیسیون مونتاژ و نصب در محدوده محوطه پیش بینی شده انجام عملیات بافت، شروع به مونتاژ فاز اول سقف سازه فضایی می شود.

نصاب سازه فضاکار چنانچه بر اساس نقشه نصب سقف خرپای فضاکار از  روش نصب سازه فضایی بصورت نصب یکجا آن هم با جرثقیل استفاده کنند، تمام اجزا و مدول های سازه های فضایی را بر روی سطح زمین مونتاژ نموده و سپس مطابق پلان نصب توسط جرثقیل، نقاط معین شده برای قلاب کردن سقف را به قلاب های جرثقیل نصب متصل کرده و زمانی که جمیع نقاط متصل به قلاب ها شدند و از محکم بودن گره ها اطمینان حاصل شد، با رعایت تمام نکات ایمنی و با اجازه از مسئول واحد HSE اسپیس، دستور آغاز فرایند نصب توسط مدیر پروژه صادر می شود. بدیهی است این مرحله از پروسه نصب مهمترین بخش فعالیت محسوب شده و صبر و دقت بالایی را می طلبد.

نصاب سازه فضاکار اسپیس چنانچه طبق مصوبه کمیسیون نصب سقف سازه های فضایی اسپیس می بایست از روش مونتاژ و نصب پنجه ای یا اصطلاحا بافت درجا استفاده نماید، از روش آماده سازی سه شاخه ها یا مدول های سه وجهی بر روی سطح زمین و سپس یک به یک آن ها را به بالا منتقل کردن بهره می برد، البته شایان ذکر است، عمدتا در این روش دهانه اول سقف خرپای فضاکار بر روی زمین بافت شده و سپس بر روی سرستون ها نصب شده و ادامه فرایند نصب بصورت پنجه ای یا همان سه شاخ پیش می رود.

نصاب سازه فضاکار اسپیس می تواند علاوه بر دو روش مذکور برای نصب سقف سازه فضایی، از روش بافت و نصب درجا یا در ارتفاع نیز استفاده نماید. همانطور که قبلا گفته شد اگر کمیسیون مونتاژ و نصب اسپیس، روش بافت در جا را توصیه کرده باشد، در این صورت تیم نصب سازه های فضایی اسپیس با کفراژ کردن محدوده مورد نظر و با استفاده از تخته ریزی انجام شده، مبادرت به استارت مونتاژ سقف خرپای فضایی می کنند. 

نصاب سازه فضاکار اسپیس همانطور که ملاحظه فرمودید از روش های متعدد و گوناگونی می توانند برای عملیات مونتاژ و نصب سازه فضایی بهره ببرند که پر واضح است در این مجال کوتاه ما سعی کردیم تنها به سه روش اشاره ای گذرا داشته باشیم، پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، هم اکنون با اسپیس تماس بگیرد.

با تشکر از همراهی شما

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۷

space frame iraq

سیستم سازه فضاکار

space frame iraq

سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار یا اسپیس فریم در معماری و مهندسی سازه به سازه ای اطلاق می شود که خرپای سه بعدی باشد، یعنی سیستم سازه فضاکار به نحوی مستحکم و مقاوم است که علی رغم وزن کم و سبک خود بدلیل الگوی رفتاری مشابه خرپا از اتصال های پایه ای متصل به یکدیگر ساخته شده و دارای یک الگوی هندسی مدولار و پایدار است. از همین روی از سیستم سازه فضاکار برای پوشاندن دهانه های بزرگ با حداقل نشیمنگاه یا تکیه گاه استفاده می شود.

اجزا سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار، سازه ایی است که از المان ها یا لوله هایی متعدد تشکیل شده که بواسطه گره ها (گوی ها) بر اساس هندسه ای مدولار و شبکه ای خاص به یکدیگر متصل شده اند. سیستم سازه فضاکار اساسا با قاب یا خرپای فضایی متفاوت است، چرا که خرپای فضایی از اتصال های لولایی شکل تشکیل یافته است.

سیستم سازه فضاکار به دلیل استحکام بالا و صلبیت ناشی از هندسه مثلثی شکل خود، بارهای خمشی را به شیوه بارهای وارده فشاری و کششی در راستای هر المان انتقال می دهد.

سیستم سازه فضاکار یک ساختار سازه ای بوده که از عناصر خطی به نحوی تشکیل شده که بارهای وارده را به صورت سه بعدی انتقال می دهد.

اتصال های سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار دارای عضوها یا اتصال هایی است که دارای دو بخش هستند، المان و گره که دارای مقاطع دایره ای یا مستطیلی بوده و در برابر بارهای کششی و فشاری مقاومت می کنند. اتصال های ساختارسازه فضایی می توانند : جوش، پیچ و مهره یا گوی (رزوه کاری) باشند. ساده ترین قاب یا شکل سیست سازه فضایی دارای ۴ مفصل و ۶ عضو است.

مزایای سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه های فضاکار دارای مزایای بسیاری است که استحکام و مقاومت بالای آن ها، سبکی و سرعت در ساخت آنها، مقرون به صرفه اقتصادی، پیش ساخته بودن و قابلیت سرعت انتقال آنها، صرفه جویی در زمان ساخت و نصب، مونتاژ و دمونتاژ شدن آنها، هزینه حمل اندک و پوشش دهانه های وسیع از زمره ویژگی های منحصر به فرد سیستم سازه فضاکار محسوب می شود. گنبدهای ژئودزیکی کروی یا اسکای لایت های کروی همگی از یک ساختار سازه فضاکار کروی تبعیت می کنند که عرفا بصورت تک لایه طراحی و اجرا می شوند.

انواع سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار عموما از فولاد سبک ساخته می شود. ساختار سازه فضایی دارای سه تقسیم بندی است:

سیستم سازه فضاکار تک لایه

سیستم سازه فضاکار دو لایه

سیستم سازه فضاکار سه لایه

نصب سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار به سه روش عمده نصب می شود، نخست روش نصب با استفاده از داربست یا کفراژ است که نسبت به سایر روش ها زمان بیشتری می خواهد. دوم روش نصب بصورت فاز به فاز یا بلوکی است، به این ترتیب که بلوک اول مونتاژ و نصب می شود و سپس سایر بلوک ها به ترتیب بافت و به بلوک قبلی متصل می شوند تا فرآیند نصب اتمام یابد. روش سوم نصب سیستم سازه فضاکار مونتاژ سازه بر روی زمین و بلند نمودن آن و بر روی نشیمنگاه قرار دادن است که در این روش سرعت نصب نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

شایان ذکر است انتخاب هر کدام از روش های نصب سیستم سازه فضاکار به شرایط پروژه و الزامات آن بستگی دارد.

فرم های سیستم سازه فضاکار

سیستم سازه فضاکار دارای فرم های معماری متعددی است. سیستم سازه های فضاکار شامل فرم های معماری سازه فضاکار تخت، سازه فضاکار قوسی، سازه فضاکار شیبدار یک طرفه، سازه فضاکار شیب دوطرفه، سازه فضاکار هرمی، سازه فضاکار گنبدی و فرم های آزاد(خاص) است.

سیستم سازه فضاکار دارای ویژگی های منحصر به فرد و کاربردهای ویژه ای است که در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می کنیم هم اکنون با دفتر فنی اسپیس تماس بگیرد.

با تشکر از همراهی شما

۰۲۱-۷۷۴۸۲۷۰۱

 

 

طراحی و نصب سازه های فضایی

طراحی و نصب سازه فضایی

طراحی و نصب سازه های فضایی

طراحی و نصب سازه فضایی، شرکت طراحی سازه فضایی اسپیس شهلایی

 

طراحی و نصب سازه فضایی

 

طراحی و نصب سازه فضایی توسط دفتر فنی مهندسی اسپیس با نرم افزارهای طراحی و محاسباتی ویژه آن مورد بررسی و انالیز دقیق کارشناسان مجموعه قرار می گیرد.

طراحی و نصب سازه فضایی اسپیس در دو مقوله جداگانه اما وابسته به یکدیگر پیگیری می شود. طراحی و نصب سازه فضایی در بخش نخست به موضوع نیاز سنجی و امکان سنجی پروژه سقف سازه های فضایی مربوط می شود. طراحی سازه فضایی در این مرحله با ترسیم مقدماتی و آنالیز ابتدایی سقف خرپای فلزی سه بعدی آغاز می شود و پس از آن وارد فاز بارگذاری و تحت بررسی دقیق بارهای وارده قرار می گیرد.

 

طراحی و نصب سازه فضایی در فرآیند مذکور مورد توسط نرم افزارهای طراحی و محاسباتی ویژه اسپیس که بر اساس سال ها تجربه بدست آمده است به صورت خاص مورد ارزیابی قرار گرفته و بعد از اخذ پاسخ های مثبت و استاندارد پروسه طراحی و محاسباتی سازه فضاکار برای هماهنگی و کسب نظر نهایی ناظر یا مشاور کارفرمای محترم ارسال می شود.

طراحی و نصب سازه فضایی ارجاع شده به کارفرمای محترم که از سوی مرجع طراحی سازه های اسپیس بصورت خاص در نظر گرفته شده است، پس از اخذ تاییدیه نهایی برای استخراج نقشه های شاپ سازه فضایی و طراحی اتصال های سازه فضایی به واحد فنی مهندسی اسپیس ارجاع داده می شود و در این مرحله با دقت هر چه بیشتر تک تک اتصال های سازه های فضایی و نقشه های تولید سازه فضایی تهیه و تدوین می شود.

 

طراحی و نصب سازه فضایی در  بخش های مختلف: 

 

طراحی و نصب سازه های فضاکار با تهیه و تدوین نقشه های شاپ لوله ها با ارائه شناسنامه کامل فنی المان ها.

طراحی و نصب سازه فضایی با در نظرگرفتن نقشه های شاپ گوی ها که حاوی اطلاعات دقیق تعداد و میزان سوراخ های مورد نیاز گوی ها است.

طراحی و نصب سازه های فضاکار بر اساس نقشه خوانی اکیپ نصب و مونتاژ سازه فضایی به نحوی که در آن المان ها و گوی ها دسته بندی شده و و ضمن مشخص نمودن جهت جغرافیایی دقیق آن ها، جانمایی قرار گیری المان ها و گوی ها در تمام لایه های سقف اسپیس فریم اعم از لایه زیرین سازه فضایی و لایه میانی یا فوقانی خرپای سه بعدی به وضوح نمایش داده شده است.

طراحی و نصب سازه های فضایی با ملاحظات مدققانه از منظر عدم تداخل سوراخ های گوی یا عدم درگیری لوله ها در پیرامون گوی ها و نیز تدقیق در انتخاب بهینه ابعاد گوی و پیش بینی سوراخ های مورد نیاز برای خروجی یا ساپورت های احتمالی زیرسازی های پوشانه های سقفی یا دیواری خرپای فضایی و در نهایت تیپ سازی گوی ها و صحت سنجی نهایی آن ها.

طراحی و نصب سازه فضایی با در نظر گرفتن تیپ بندی لوله ها (المان ها) در پلان بافت یا نصب سازه فضایی.

طراحی و نصب سازه فضاکار بر اساس طول برش نهایی المان و آلارم در صورت وجود پرت با در نظر گرفتن لوله های استاندارد شش متری.

طراحی و نصب سازه فضایی در فرآیند نهایی خود شامل متره و برآورد دقیق تک تک اوزان و میزان مصالح مصرفی با رعایت آخرین تغییرات قیمت متریال مصرفی است که به واحد بازرگانی اسپیس کمک می نماید که آخرین قیمت به روز شده خود را در اختیار مشتریان سازه فضایی قرار دهد.

طراحی، تولید و نصب سازه های فضایی موضوع اصلی فعالیت اسپیس بوده و چنانچه شما مخاطب گرامی تمایل به آموزش طراحی سازه فضایی، آموزش مدل سازی سازه فضایی یا بارگذاری سازه فضایی در سپ در کنار سایر نکات آموزشی و اجرایی طراحی و نصب سازه فضاکار هستید، پیشنهاد می کنیم هم اکنون با دفتر فنی مهندسی اسپیس تماس برقرار نموده و با ما در ارتباط باشید.

مفتخر به همراهی شما هستیم

با تشکر

دفنر فنی اسپیس

 

 

 

 

.

 

 

 

هزینه سازه فضایی

هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضایی

هزینه سازه فضاکار شرکت سازه های فضاکار تهران – شهلایی – اسپیس

هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضاکار یکی از بیشترین پرسش های مشتریان اسپیس است. هزینه سازه فضاکار همواره از دغدغه های کارفرمایان و پیمانکاران سازه های فضایی است و بی شک اسپیس فریم مقرون به صرفه ترین سازه در بیبن تمام سازه های موجود در جهان است.

هزینه سازه فضاکار بصورت سر جمع، یعنی رقم نهایی یک پروژه ساخت و ساز در مقایسه با تمامی سازه های مورد استفاده ارزان تر بوده و این مهم تاثیر بسزایی در تصمیم گیری کارفرمایان و پیمانکاران سقف فضاکار در بکارگیری از سقف سبک و ارزان سازه فضایی دارد.

هزینه سازه فضاکار از این رو که دارای ساختار سه بعدی است و همین نکته سبب رفتار پایدارتر آن در مقایسه با سایر سقف ها می شود، به مراتب کمتر است. هزینه سازه های فضاکار به دلیل وزن سبک آن نیاز به ستون و فونداسیون سبک تر نسبت به سایر سقف ها دارد و از همین روی قیمت تمام شده پروژه سقف اسپیس فریم پایین تر از نمونه های مشابه آن است.

هزینه سازه فضاکار به تنهایی می تواند یک پروژه احداث سقف را توجیه پذیر نماید و حتی در مواردی که کارفرما نیاز به سرعت بیشتر در پیشرفت پروژه بهره برداری دارد به طور چشمگیر و فزاینده ای پروسه ساخت و ساز را تسریع نموده و در نتیجه سبب کاهش زمان ساخت و ساز و صرفه جویی در زمان و به تبع آن کاهش هزینه های جاری و سربار پروژه شود.

هزینه سازه فضاکار به دلیل آن که کم بوده و نیز سرعت ساخت و اجرای آن نیز بالاست، مورد توجه و علاقه شدید مدیران پروژه صنعت ساختمان است. امروزه اکثر مدیران پروژه یکی از نخستین گزینه های انتخابی خود را برای اجرای سقف، سازه های فضایی می دانند و در تعامل با شرکت های سازه فضایی آن را مورد بررسی و آنالیز قیمتی و زمانی قرار می دهند.

هزینه سازه فضاکار علاوه بر موارد مذکور، مزایای بیشتری نیز دارد که سبب می شود بهره گیری از این سازه ها در مقایسه با سایر روش های سنتی احداث سقف همچون سوله و غیره جایگاهی ویژه داشته باشد، به عنوان نمونه اگر کارفرما تمایل به اجرای فرم های معماری زیبا و خاص داشته باشد، همچون هزلولی ها یا انواع هرم ها و فرم های ترکیبی، به هیچ وجه گزینه ای مطلوب تر و برتر از سقف سبک اسپیس پیدا نخواهد کرد که هم زیبا، ارزان، مستحکم و هم سریع در تولید و اجرا باشد.

هزینه سازه فضاکار نه تنها سبب صرفه جویی اقتصادی در پروژه ساختمانی می شود، بلکه سبب صرفه جویی فضایی نیز هست که همین نکته خود مجددا باعث کاهش هزینه ای ساختمان است. برای تبیین بهتر این موضوه خوب است اشاره کنیم به فضای بین لایه های رویی و پایینی سقف سازه های فضایی که به معماران و مهندسان الکتریکال و مکانیکال پروژه امکان استفاده بهینه از این فضا می دهد و این مهم نه تنها سبب راحتی اجرا و پرهیز از صرف هزینه های مالی و زمانی بیشتر برای اجرای مسیر عبور تاسیسات و تجهیزات الکتریکال و مکانیکال می شود، بلکه کمک شایانی در عملیات نت این سیستم ها می نماید و بی دلیل نیست که امروزه غالب مهندسان معمار، مهندسان عمران، مدیران پروژه، مهندسان تاسیسات، مهندسان برق، کارفرمایان و پیمانکاران یک پروژه ساختمانی همواره نیم نگاهی به سازه های فضایی اسپیس دارند.

هزینه سازه فضایی علاوه بر موارد اجمالی بالا شامل مسائل دقیق تر دیگری نیز هست که در صورت نیاز شما سروران گرامی برای آگاهی از آن پیشنهاد می کنیم هم اکنون با مجموعه اسپیس تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما

واحد بازرگانی

 

قیمت سازه فضایی (سازه فضاکار)

قیمت سازه فضایی

rdlj shci tqhddT shci tqhddT shci tqh;hv

قیمت سازه های فضایی ( سازه های فضاکار)

قیمت سازه های فضایی به عوامل مختلفی بستگی دارد، مواردی که در محاسبه قیمت دقیق سازه فضاکار باید مورد توجه قرار گیرد :

 1. ابتدا باید سازه فضاکار طراحی شود تا بطور دقیق مقادیر اجزای سازه مشخص شوند.
 2. محل نصب سازه فضایی از نظر مقدار بار وارده برسطح اعم از برف ویا میزان وزش باد.
 3. مشخص شدن اینکه آیا اطراف محل نصب سازه فضاکار ساختمان هایی وجود دارد یا خیر(وجود ویا عدم وجود ساختمان در میزان وزش باد تاثیر دارد.)
 4. آیا چیزهایی مانند جرثقیل ویا برج های خنک کننده روی سازه فضاکار نصب خواهند شد یا خیر.
 5. نوع پوشش سقف باید مشخص شود.
 6. آیا قطعات و اجزای سازه فضاکار بایستی گالوانیزه وسپس با رنگ پودری رنگ آمیزی شوند یا اینکه فقط رنگ آمیزی میشوند ویا اینکه فقط گالوانیزه باید باشد.
 7. ارتفاع سازه فضاکار در تعیین قیمت موثر میباشد.
 8. موقعیت محل نصب سازه فضایی از نظر امکان استقرار داربست و جابجایی آن میتواند در تعیین قیمت سازه فضاکار موثر باشد.

بطور کلی هرچه اطلاعات بیشتر و دقیق تر راجع به اوضاع واحوال سازه فضاکار داده شود میتوان قیمت دقیق تری رابرآوردو پیشنهاد نمود.