هزینه سازه فضایی

هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضایی

هزینه سازه فضاکار شرکت سازه های فضاکار تهران – شهلایی – اسپیس

هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضاکار یکی از بیشترین پرسش های مشتریان اسپیس است. هزینه سازه فضاکار همواره از دغدغه های کارفرمایان و پیمانکاران سازه های فضایی است و بی شک اسپیس فریم مقرون به صرفه ترین سازه در بیبن تمام سازه های موجود در جهان است.

هزینه سازه فضاکار بصورت سر جمع، یعنی رقم نهایی یک پروژه ساخت و ساز در مقایسه با تمامی سازه های مورد استفاده ارزان تر بوده و این مهم تاثیر بسزایی در تصمیم گیری کارفرمایان و پیمانکاران سقف فضاکار در بکارگیری از سقف سبک و ارزان سازه فضایی دارد.

هزینه سازه فضاکار از این رو که دارای ساختار سه بعدی است و همین نکته سبب رفتار پایدارتر آن در مقایسه با سایر سقف ها می شود، به مراتب کمتر است. هزینه سازه های فضاکار به دلیل وزن سبک آن نیاز به ستون و فونداسیون سبک تر نسبت به سایر سقف ها دارد و از همین روی قیمت تمام شده پروژه سقف اسپیس فریم پایین تر از نمونه های مشابه آن است.

هزینه سازه فضاکار به تنهایی می تواند یک پروژه احداث سقف را توجیه پذیر نماید و حتی در مواردی که کارفرما نیاز به سرعت بیشتر در پیشرفت پروژه بهره برداری دارد به طور چشمگیر و فزاینده ای پروسه ساخت و ساز را تسریع نموده و در نتیجه سبب کاهش زمان ساخت و ساز و صرفه جویی در زمان و به تبع آن کاهش هزینه های جاری و سربار پروژه شود.

هزینه سازه فضاکار به دلیل آن که کم بوده و نیز سرعت ساخت و اجرای آن نیز بالاست، مورد توجه و علاقه شدید مدیران پروژه صنعت ساختمان است. امروزه اکثر مدیران پروژه یکی از نخستین گزینه های انتخابی خود را برای اجرای سقف، سازه های فضایی می دانند و در تعامل با شرکت های سازه فضایی آن را مورد بررسی و آنالیز قیمتی و زمانی قرار می دهند.

هزینه سازه فضاکار علاوه بر موارد مذکور، مزایای بیشتری نیز دارد که سبب می شود بهره گیری از این سازه ها در مقایسه با سایر روش های سنتی احداث سقف همچون سوله و غیره جایگاهی ویژه داشته باشد، به عنوان نمونه اگر کارفرما تمایل به اجرای فرم های معماری زیبا و خاص داشته باشد، همچون هزلولی ها یا انواع هرم ها و فرم های ترکیبی، به هیچ وجه گزینه ای مطلوب تر و برتر از سقف سبک اسپیس پیدا نخواهد کرد که هم زیبا، ارزان، مستحکم و هم سریع در تولید و اجرا باشد.

هزینه سازه فضاکار نه تنها سبب صرفه جویی اقتصادی در پروژه ساختمانی می شود، بلکه سبب صرفه جویی فضایی نیز هست که همین نکته خود مجددا باعث کاهش هزینه ای ساختمان است. برای تبیین بهتر این موضوه خوب است اشاره کنیم به فضای بین لایه های رویی و پایینی سقف سازه های فضایی که به معماران و مهندسان الکتریکال و مکانیکال پروژه امکان استفاده بهینه از این فضا می دهد و این مهم نه تنها سبب راحتی اجرا و پرهیز از صرف هزینه های مالی و زمانی بیشتر برای اجرای مسیر عبور تاسیسات و تجهیزات الکتریکال و مکانیکال می شود، بلکه کمک شایانی در عملیات نت این سیستم ها می نماید و بی دلیل نیست که امروزه غالب مهندسان معمار، مهندسان عمران، مدیران پروژه، مهندسان تاسیسات، مهندسان برق، کارفرمایان و پیمانکاران یک پروژه ساختمانی همواره نیم نگاهی به سازه های فضایی اسپیس دارند.

هزینه سازه فضایی علاوه بر موارد اجمالی بالا شامل مسائل دقیق تر دیگری نیز هست که در صورت نیاز شما سروران گرامی برای آگاهی از آن پیشنهاد می کنیم هم اکنون با مجموعه اسپیس تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما

واحد بازرگانی

 

قیمت سازه فضایی (سازه فضاکار)

قیمت سازه فضایی

rdlj shci tqhddT shci tqhddT shci tqh;hv

قیمت سازه های فضایی ( سازه های فضاکار)

قیمت سازه های فضایی به عوامل مختلفی بستگی دارد، مواردی که در محاسبه قیمت دقیق سازه فضاکار باید مورد توجه قرار گیرد :

  1. ابتدا باید سازه فضاکار طراحی شود تا بطور دقیق مقادیر اجزای سازه مشخص شوند.
  2. محل نصب سازه فضایی از نظر مقدار بار وارده برسطح اعم از برف ویا میزان وزش باد.
  3. مشخص شدن اینکه آیا اطراف محل نصب سازه فضاکار ساختمان هایی وجود دارد یا خیر(وجود ویا عدم وجود ساختمان در میزان وزش باد تاثیر دارد.)
  4. آیا چیزهایی مانند جرثقیل ویا برج های خنک کننده روی سازه فضاکار نصب خواهند شد یا خیر.
  5. نوع پوشش سقف باید مشخص شود.
  6. آیا قطعات و اجزای سازه فضاکار بایستی گالوانیزه وسپس با رنگ پودری رنگ آمیزی شوند یا اینکه فقط رنگ آمیزی میشوند ویا اینکه فقط گالوانیزه باید باشد.
  7. ارتفاع سازه فضاکار در تعیین قیمت موثر میباشد.
  8. موقعیت محل نصب سازه فضایی از نظر امکان استقرار داربست و جابجایی آن میتواند در تعیین قیمت سازه فضاکار موثر باشد.

بطور کلی هرچه اطلاعات بیشتر و دقیق تر راجع به اوضاع واحوال سازه فضاکار داده شود میتوان قیمت دقیق تری رابرآوردو پیشنهاد نمود.