هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضایی

هزینه سازه فضاکار شرکت سازه های فضاکار تهران – شهلایی – اسپیس

هزینه سازه فضاکار

هزینه سازه فضاکار یکی از بیشترین پرسش های مشتریان اسپیس است. هزینه سازه فضاکار همواره از دغدغه های کارفرمایان و پیمانکاران سازه های فضایی است و بی شک اسپیس فریم مقرون به صرفه ترین سازه در بیبن تمام سازه های موجود در جهان است.

هزینه سازه فضاکار بصورت سر جمع، یعنی رقم نهایی یک پروژه ساخت و ساز در مقایسه با تمامی سازه های مورد استفاده ارزان تر بوده و این مهم تاثیر بسزایی در تصمیم گیری کارفرمایان و پیمانکاران سقف فضاکار در بکارگیری از سقف سبک و ارزان سازه فضایی دارد.

هزینه سازه فضاکار از این رو که دارای ساختار سه بعدی است و همین نکته سبب رفتار پایدارتر آن در مقایسه با سایر سقف ها می شود، به مراتب کمتر است. هزینه سازه های فضاکار به دلیل وزن سبک آن نیاز به ستون و فونداسیون سبک تر نسبت به سایر سقف ها دارد و از همین روی قیمت تمام شده پروژه سقف اسپیس فریم پایین تر از نمونه های مشابه آن است.

هزینه سازه فضاکار به تنهایی می تواند یک پروژه احداث سقف را توجیه پذیر نماید و حتی در مواردی که کارفرما نیاز به سرعت بیشتر در پیشرفت پروژه بهره برداری دارد به طور چشمگیر و فزاینده ای پروسه ساخت و ساز را تسریع نموده و در نتیجه سبب کاهش زمان ساخت و ساز و صرفه جویی در زمان و به تبع آن کاهش هزینه های جاری و سربار پروژه شود.

هزینه سازه فضاکار به دلیل آن که کم بوده و نیز سرعت ساخت و اجرای آن نیز بالاست، مورد توجه و علاقه شدید مدیران پروژه صنعت ساختمان است. امروزه اکثر مدیران پروژه یکی از نخستین گزینه های انتخابی خود را برای اجرای سقف، سازه های فضایی می دانند و در تعامل با شرکت های سازه فضایی آن را مورد بررسی و آنالیز قیمتی و زمانی قرار می دهند.

هزینه سازه فضاکار علاوه بر موارد مذکور، مزایای بیشتری نیز دارد که سبب می شود بهره گیری از این سازه ها در مقایسه با سایر روش های سنتی احداث سقف همچون سوله و غیره جایگاهی ویژه داشته باشد، به عنوان نمونه اگر کارفرما تمایل به اجرای فرم های معماری زیبا و خاص داشته باشد، همچون هزلولی ها یا انواع هرم ها و فرم های ترکیبی، به هیچ وجه گزینه ای مطلوب تر و برتر از سقف سبک اسپیس پیدا نخواهد کرد که هم زیبا، ارزان، مستحکم و هم سریع در تولید و اجرا باشد.

هزینه سازه فضاکار نه تنها سبب صرفه جویی اقتصادی در پروژه ساختمانی می شود، بلکه سبب صرفه جویی فضایی نیز هست که همین نکته خود مجددا باعث کاهش هزینه ای ساختمان است. برای تبیین بهتر این موضوه خوب است اشاره کنیم به فضای بین لایه های رویی و پایینی سقف سازه های فضایی که به معماران و مهندسان الکتریکال و مکانیکال پروژه امکان استفاده بهینه از این فضا می دهد و این مهم نه تنها سبب راحتی اجرا و پرهیز از صرف هزینه های مالی و زمانی بیشتر برای اجرای مسیر عبور تاسیسات و تجهیزات الکتریکال و مکانیکال می شود، بلکه کمک شایانی در عملیات نت این سیستم ها می نماید و بی دلیل نیست که امروزه غالب مهندسان معمار، مهندسان عمران، مدیران پروژه، مهندسان تاسیسات، مهندسان برق، کارفرمایان و پیمانکاران یک پروژه ساختمانی همواره نیم نگاهی به سازه های فضایی اسپیس دارند.

هزینه سازه فضایی علاوه بر موارد اجمالی بالا شامل مسائل دقیق تر دیگری نیز هست که در صورت نیاز شما سروران گرامی برای آگاهی از آن پیشنهاد می کنیم هم اکنون با مجموعه اسپیس تماس بگیرید.

با تشکر از همراهی شما

واحد بازرگانی

 

4 پاسخ
  • stuck-co
   stuck-co گفته:

   سلام و سپاس جناب آقای صفارزاده
   بنا به درخواست جنابعالی مطلب آینده وبلاگ اسپیس، در خصوص موضوع طراحی سازه های فضایی خواهد بود.
   لطفا با ما همراه باشید، در صورت تمایل به اخذ مطالب تخصصی لطفا با واتس آپ شرکت ۰۹۱۲۳۳۳۰۵۲۰۷ در تعامل باشید.
   با تشکر
   دفتر فنی مهندسی اسپیس

   پاسخ
 1. مجید نمین
  مجید نمین گفته:

  با سلام
  برای حدود ۱۰۰۰تا ۸۰۰ مترمربع سالن با ارتفاع ۶ متر لطفا اعلام هزینه میفرمایید. پروژه مربوط به نظام مهندسی کرج هست.
  ممنون

  پاسخ
  • stuck-co
   stuck-co گفته:

   سلام و سپاس از شما
   لطفا مرحمت نموده:
   طول و عرض (دهانه) سازه مورد نظر و نیز محل اجرای پروژه و کاربری آن را برای واتس آپ شرکت ۰۹۱۲۳۳۰۵۲۰۷ ارسال فرمایید.
   با تشکر
   دفتر فنی مهندسی اسپیس

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *